Mon Equipe - Walhalla 2:5 (20.05.2014); Fot. Karolina Radys

WIKINGOWIE - TARTAN 2012 - PREZENTACJA!

• autor: daredavid, 2012-04-10 20:47

Jak zapewne większość z Was wie. już w najbliższy poniedziałek, na tartanowym boisku w Gliwicach Łabędach, "Walhalla" rozpocznie rewanżową rundę rozgrywek tamtejszej ligi. W tabeli bronimy trzeciego miejsca z niewielką stratą do liderów i wielkimi szansami na ostateczny sukces.

Dlatego tak starannie przygotowywaliśmy się do tych rozgrywek, gdyż szansa na (kto wie?) odniesienie być może największego sukcesu w historii klubu jest bardzo realna. Rozegraliśmy w krótkim czasie pięć spotkań (2 zw, 2 re, tylko 1 po), które wyłoniły ostatecznie kadrę, jaka mamy nadzieję da nam wiele emocji i zwycięstw.

Oto wybrańcy ;)

Bramkarz: Tomasz Wolan - 32 mecze, w drużynie od września ub.r. Zdecydowany faworyt do miejsca między słupkami. Jak ma dzień, to naprawdę pewny punkt zespołu

Obrońcy: Rafał Dyłka - 12 spotkań, 7 bramek. Najlepiej czuje się na prawej obronie z możliwością wyjść do przodu. W zespole od niedawna, ale to bardzo wartościowy nabytek. Ambitny i zaangażowany.

Mirosław Jendrzej - 295 występów, 134 gole. Jeden z najbardziej doświadczonych graczy. Stoper lub boczny obrońca. Twardy, trudny do przejścia rywal. 30.04 będzie świętował 18-lecie wśród Wikingów.

Miłosz Karski - 220 gier, 28 bramek. Najstarszy gracz Czarno-Żółtych i (pod nieobecność Pronobisa), kapitan zespołu. Zawodnik "przywiązany" do własnej linii obrony i pola karnego. Boczny lub środkowy defensor.

oraz Daniel Szczurek - 5 występów, 1 gol. W zasadzie rezerwowy. Raczej nie będzie grał zbyt często, ale.. takich graczy także musimy w zespole mieć. Najlepiej prawy obrońca.

Pomocnicy: Michał Mazur - 13 gier, 23 zdobyte bramki. Na co dzień gracz "Beuthen 09". W lidze gliwickiej ponownie nas wzmocni. W zasadzie można się spodziewać jego występów bliżej bramki rywali niż z tyłu :)

Sebastian Migus - 11 razy wśród Wikingów, 15 goli. Może grać praktycznie na każdej pozycji, włącznie z tym, że w razie potrzeby zastąpi Wolana w bramce. Drugi z graczy "wypożyczonych" z ekipy Mistrzów Bytomia.

Napastnicy: Marcin Fulianty - 2 występy, 6 bramek. W drużynie to właściwie nowicjusz, ale ma spore doświadczenie z gry w innych ekipach. Napastnik lubiący atakować z głębi pola.

Maciej Prus - 68/105. Powrót schorowanego snajpera. Oby na dłużej, bo bardzo liczymy na bomby z lewej nogi i bezbłędne stałe fragmenty w wykonaniu Maćka, który jak zwykle zagra lekko cofnięty z linii ataku.

Wojciech Sobczak - 15/29. Nasz jedyny typowy środkowy napastnik. Lubi grę na tzw. "ścianę" i próby rajdów prawą stroną boiska, z wykorzystaniem swojej niewątpliwej przewagi fizycznej nad rywalami.

I to już właściwie wszyscy. W szerokiej kadrze pozostaje jeszcze kilku rezerwowych, ale ich występy są raczej mniej prawdopodobne. Oprzemy się na powyższej, starannie wyselekcjonowanej "złotej dziesiątce" ;) i obyśmy za dwa miesiące świętowali nasz wspólny sukces!

PS. Pozdrowienia dla dwóch innych członków naszej kadry, Mirosława Łaby i Macieja Kijasa, którzy będą w Gliwicach odpierali nasze ataki, w innych barwach. Powodzenia dla ekip "Saturna" oraz "Twistera" i do zobaczyska w Czarno-Żółtych strojach, w czasie meczów Playareny :)