piątek

Aktualności

Walhalla = Summer Cup 2012 :D

• autor: daredavid, 2012-07-17 20:12

"Walhalla" Bytom, pokonując dzisiaj ekipę "Beuthen09" zasłużenie zwyciężyła w I edycji "Summer Cup". Na dodatek byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym od byłych mistrzów Bytomia, o czym świadczy ostateczny rezultat, 15:3 dla Wikingów.

Początek spotkania nie zapowiadał tak bezdyskusyjnego tryumfu Czarno-Żółtych. Co prawda niezawodny Sebastian Pękała dwukrotnie pokonał Migusa w bramce gości, ale dość szybko rywale doprowadzili do wyrównania 2:2, głównie dzięki świetnym akcjom Kowalskiego. I wtedy stało się coś dziwnego, obrońcy "Betowenów" zaczęli popełniać seryjnie błędy, które bezlitośnie wykorzystywali Pękała i Grzegorz Sowa.

Efektem takiej gry było nasze prowadzenie 6:2 do przerwy. Po rozpoczęciu drugiej odsłony zespół "Beuthen" rzucił się do odrabiania strat, ale spowodowało to jedynie możliwość zorganizowania następnych zabójczych kontr Wikingów, które finalizowaliśmy golami. Tym samym na kilkanaście minut przed zakończeniem meczu, wynik spotkania był już rozstrzygnięty i wygrana "Walhalli" w całym Pucharze Lata 2012 także.

Godzi się pokreślić świetną postawę między słupkami, wracającego do gry goalkeepera Czarno-Żółtych, Arkadiusza Wachlarza, a także niesamowicie skuteczną grę Pękały, zdobywcy 7 bramek, który całkiem zasłużenie otrzymał za swój występ perfekcyjną notę "10". Szczegóły pomeczowej ceremonii i naszej radości w następnym newsie :D