FC Błonie Wrocław - Walhalla 1:1 (12.07.2014). Półfinały Mistrzostw Polski Nike Playarena

CZWARTKOWE WSPOMNIENIA No. 25

• autor: daredavid, 2012-10-17 21:40

Dzisiejszy odcinek cyklu jest specyficzny z tego powodu, iż kończy on praktycznie serię newsów poświęconych historii Wikingów i łączy niejako przeszłość "Walhalli," z tym co znamy z bieżących występów Czarno-Żółtych.

Najpierw będzie o latach 2006-2007, gdy nie graliśmy w żadnej oficjalnej lidze, czy to halowej, czy innego rodzaju, a jedynie rozgrywaliśmy dość regularnie, mniej oficjalne mecze sparingowe. Decyzja o takim, a nie innym sposobie funkcjonowania klubu w owym czasie, zapadła po spadku z 1 ligi w Halembie i zupełnym przemeblowaniu składu.

Ta nowa kadra, złożona wtedy częściowo z bardzo młodych graczy, musiała po prostu okrzepnąć jeszcze, nabrać doświadczenia, które w przyszłości mogło zaprocentować w poważniejszych potyczkach. To w tamtych latach do drużyny dołączali m.in. Maciej Prus, Dawid Rother, Sylwester Sowa czy Arek Wachlarz. Zawodnicy, którzy dziś mają niebagatelny wpływ na grę Wikingów.

Równocześnie ekipę opuścili kolejni doświadczeni gracze Krzysztof Kozłowski i współzałożyciel "Walhalli" Piotr Zawada.

W ciągu tych dwóch lat rozegraliśmy łącznie 52 sparingi plus parę meczów wewnętrznych pierwszej kadry z rezerwami, gdzie szlifowały się talenty w.w. zawodników. Później w latach 2008-10, kontynuowaliśmy ten trend, choć grając już całkiem nieoficjalnie i nieco rzadziej. Wreszcie, jak zapewne nasi stali czytelnicy pamiętają, we wrześniu ub. roku wróciliśmy do gry przez duże G, startując w ligach w Gliwicach, potem w bytomskiej Playrenie.

Jak jest dzisiaj każdy widzi. Walczymy o awans do półfinałów Mistrzostw Polski. Mamy na koncie sporo mniejszych i większych sukcesów, a w przyszłym roku zamierzamy hucznie świętować XX lecie drużyny. Ile śląskich, amatorskich ekip może się pochwalić takim dorobkiem?

Bardzo dziękujemy tym wszystkim, ponad 100 graczom, którzy reprezentowali "Walhallę" przez minione lata i tylko szkoda, że kilku z nich dziś z nami nie gra, choć śmiało by mogli :)

PS. Pozdrowienia dla Adama Jamrozego i Mariusza Kowalskiego.