Mon Equipe - Walhalla 2:5 (20.05.2014); Fot. Karolina Radys

Podsumowanie półrocza Cz. 2

• autor: daredavid, 2012-12-12 15:35

Oto kolejna część półrocznych podsumowań gier "Walhalli" jesienią 2012. Dziś, jako się rzekło wcześniej, będzie bardziej indywidualnie, choć tym razem zdecydowałem się przyjrzeć grze Wikingów, niekoniecznie pod kątem samych graczy, ale także formacji zespołu.

Na początek bramkarze. Podstawowym goalkeeperem był Arkadiusz Wachlarz, który wreszcie wrócił z niemieckich wojaży i stał się jednym z najpewniejszych punktów zespołu. Na dodatek dorobiliśmy się w końcu także pełnoprawnego zmiennika, więc w spotkaniach, w których Arek grać nie mógł (bądź występował w polu :) doskonale zastąpił go Szymon Łukasik. To właśnie wypożyczany ze "Śląskich Cules" zawodnik uzyskał najwyższą, w zespole, średnią punktów w zagranych spotkaniach (nota 7,90 na mecz).

W obronie też było nieźle. Najczęściej podstawową trójkę tworzyli najbardziej doświadczeni gracze Czarno-Żółtych: Mirosław Jendrzej, Grzegorz Pronobis, Miłosz Karski. Ich zmiennikiem był Rafał Dyłka, który dopiero pod koniec rundy wypadł ze składu z powodu kontuzji. Tak czy inaczej formacja defensywna traciła zaledwie 5,50 gola na mecz ligowy, co jest trzecim wynikiem w pierwszej lidze. Oby tak dalej Panowie.

W pewnym sensie ukształtowała nam się też grupa (może to nieco za dużo powiedziane ;) graczy, którzy grali i z przodu, i z tyłu ustawienia, w zależności od potrzeb, czyli takich jakby pomocników. W tej roli najlepiej czuli się Maciej Prus oraz Dawid Rother, którzy potwierdzili swoją uniwersalność, a w kilku meczach błysnęli naprawdę wybitną formą.

No i wreszcie napastnicy. Tutaj brylowała trójka supersnajperów. Najlepszy aktualnie strzelec 1 ligi Nike Playarena Sylwester Sowa, jego starszy brat Grzegorz Sowa i legitymujący się najwyższą, wśród Wikingów, średnią zdobytych goli Mirosław Łaba. Szkoda tylko, że pod względem strzelonych bramek zajmujemy dopiero 11 pozycję na 16 ligowych rywali. Choć z drugiej strony defensywny styl gry "Walhalli" częściowo wymusza taką, a nie inną sytuację.

Reasumując mamy dość stabilną podstawową kadrę graczy, na których zazwyczaj można liczyć oraz kilku rezerwowych, jacy mogą w każdej chwili wypełnić lukę w składzie. Wśród tych rezerwowych należy wymienić, mających największy wpływ na wyniki Czarno-Żółtych w ostatnich miesiącach: Piotra Zawadę, Sebastiana Migusa, Michała Ziorę, Artura Szalicha, Maćka Kijasa, Michała Mazura, Jakuba Jendrzeja, Kamila Androsiuka i last but not least Sebastiana Pękałę.

Bardzo dziękujemy wszystkim za grę, a na koniec przedstawiamy kompletne statystyki drużynowe jesieni 2012 oraz grudnia. Z dumą przedstawiamy :)

52 występy, 34 wygrane, 5 remisów, 13 porażek, bramki: 446-264. Tylko liga: 12-1-8. 184 - 112.

10 występów, 8 wygranych, 1 remis, 1 porażka, bramki: 65 - 31. Tylko liga: 0 - 0 - 0. 0 - 0.

I zapraszamy do czytania kolejnej informacji. Już niedługo m.in. o naszych planach na najbliższy czas.