Beuthen09 - Walhalla 7:8 (22.07.2012); Fot. Magda Huk; No. 1

Szczęśliwe losowanie

• autor: daredavid, 2013-07-24 21:40

No i już wszystko jest jasne! Wczoraj w godzinach popołudniowych odbyło się losowanie rundy eliminacyjnej półfinału Mistrzostw Polski Nike Playarena 2013. "Walhalla" trafiła do grupy H i może mówić o sporej przychylności losu.

Wikingom udało się uniknąć teoretycznie najgroźniejszych rywali i nie wpadliśmy na żaden team, który w sezonie 2012/13 sięgnął po mistrzostwo swojego miasta. Z kim więc zagramy w Chorzowie, 27 lipca?

Po pierwsze HKS Centrum Chorzów. Ekipa ta zajęła trzecią pozycję w tamtejszej lidze Playarena, ustępując AC "Hildzie" oraz "Dubayyowi". Myśmy niedawno zremisowali i wygrali z tymi dwoma drużynami, wydaje się więc, że i HKS jest w zasięgu Czarno-Żółtych. I oby tak właśnie było.

Po drugie OKS "Zgodzianka" Kraków. Brązowi medaliści ligi z grodu Kraka ale i byli mistrzowie tego miasta. Mają doświadczenie z udziału w ogólnopolskich zawodach z ub. roku. Oto co powiedział kapitan OKS chwilę po losowaniu:
"Najmocniejsi prawdopodobnie będą gospodarze, namieszać może ekipa bytomska i wielką niewiadomą jest dla nas drużyna z Lublińca. Niemniej jedziemy tam aby wyjść z grupy, a co potem to zweryfikuje boisko."
Rywale traktują więc nas z szacunkiem i tak też my podejdziemy do nich.

Na koniec pozostanie nam konfrontacja z zespołem o wdzięcznej nazwie "Wina Tuska" Lubliniec. O tym przeciwniku i my wiemy najmniej (zdobyli tytuł wicemistrzowski swego miasta). teoretycznie jednak jest skazywany na porażki. Zaznaczę jeszcze raz: Teoretycznie :)

Na naszej stronie można już znaleźć terminarz występów "Walhalli" w najbliższą sobotę, na które rzecz jasna serdecznie zapraszamy.