czwartek

Aktualności

Pozytywne rozpoczęcie

• autor: daredavid, 2014-07-06 16:41

Udanie rozpoczęła dziś "Walhalla" krótki okres przygotowawczy do półfinału Mistrzostw Polski w Legnicy. Wikingowie pokonali na boisku rywala zespół "Miazga" Łagiewniki 10:3 (2:2), choć wynik nie do końca oddaje przebieg tej rywalizacji.

Gospodarze meczu, zwłaszcza w pierwszej połowie, z powodzeniem bronili dostępu do własnej bramki, od czas do czasu groźnie kontratakując. Po dwóch takich wypadach "Miazga" pokonała Arkadiusza Wachlarza i do przerwy mieliśmy remis 2:2.

Po zmianie stron, we znaki naszymi przeciwnikom dało się zmęczenie (mieli tylko jednego zmiennika) i z każdą upływającą minutą przewaga "Walhalli" rosła. Skończyło się na naszym dość wyraźnym zwycięstwie ale to nie wynik cieszy najbardziej w kontekście dzisiejszej potyczki.

Zadowoleni możemy być bowiem także z postawy Wikingów, wielu składnych akcji i spokojnego prowadzenia gry przez prawie całe spotkanie. Było trochę mankamentów w defensywie, niepotrzebne indywidualne błędy lecz to akurat powinniśmy jeszcze zdążyć wyeliminować przed wyjazdem na turniej mistrzowski.
Tym bardziej, że dziś zabrakło w składzie Czarno-Żółtych co najmniej dwóch podstawowych graczy. Cieszy za to coraz lepsza postawa piłkarzy wracających do składu właśnie na legnickie zmagania czyli Grzegorza Pronobisa oraz Mirosława Jendrzeja.