Zwycięstwo w Turnieju Świątecznym (23.12.2012), Fot. Rafał Dyłka

READY!

• autor: daredavid, 2014-07-08 22:37

Sporo się działo wczoraj na ostatnim meczu przygotowawczym "Walhalli" przed półfinałem Mistrzostw Polski. Właściwie to na dwóch meczach :)

Najpierw pokonaliśmy "Miazgę" Łagiewniki 2:0 (1:0) w spotkaniu rozegranym według zasad, z jakimi spotkamy się na turnieju w Legnicy.
Następnie, już w rozszerzonym o wcześniej rezerwowych graczy składzie, zagraliśmy po raz drugi z ekipą Adriana Katroshi. Tym razem jednak to przeciwnik tryumfował w stosunku 8:7 (3:4).
Koniec wtorkowego eventu był dodatkowym pojedynkiem na rzuty karne, zakończonym... remisem :)

Naturalnie te wyniki nie miały dla nas tak naprawdę większego znaczenia. Bawiliśmy się futbolem, pozytywnie nastrajając na sobotnie mistrzostwa kraju z udziałem Wikingów. A oto kto ostatecznie zaprezentuje Czarno-Żółtych na legnickich zawodach. Oto „parszywa dwunastka” na półfinał Mistrzostw Polski w Legnicy. 12 lipca 2014 postarają się Was nie zwieść:

Arkadiusz Wachlarz – pierwszoplanowa postać zespołu i jeden z naszych najlepszych graczy. W zakończonym sezonie najczęściej wybierany Zawodnikiem Meczu. Zarówno w drużynie, jak w całej, bytomskiej lidze! Niedawno obchodził jubileusz (8 lat) swojego pobytu w zespole. Na półfinałach bardzo liczymy na jego natchnione interwencje na linii bramkowej.

Rafał Dyłka – boczny defensor, z inklinacjami do gry ofensywnej (jak na nowoczesnego obrońcę przystało) :) Dzięki takiej specyfice gry zajął wśród Wikingów wysokie, czwarte miejsce pod względem ilości asyst, w zakończonych właśnie rozgrywkach.

Dawid Rother – kiedyś napastnik, teraz obrońca. Ale i on nie stroni od dynamicznych wypadów pod pole karne rywali. Potrafi uderzyć z daleka, przepchnąć nawet sporo większego rywala. W Walhalli gra już od lat. Debiutował razem z Arkadiuszem Wachlarzem – 08 lipca 2006 roku.

Grzegorz Pronobis – modliliśmy się o powrót boiskowego kapitana do gry przed turniejem mistrzowskim ;) No i udało się! Popularny Gege zagra w Legnicy, co ma tym większe znaczenie, iż lider naszej defensywy wiosną 2014 – Jacek Praski, na półfinały pojechać nie może. Pronobis zastąpi go więc na newralgicznej pozycji stopera i mamy nadzieję, że będzie to okazały come back.

Miłosz Karski – borykający się przez pół rundy wiosennej z kontuzją kolana, doświadczony defensor, tym razem raczej nie będzie podstawowym graczem Wikingów na legnickim turnieju. Ale pewnie nie odmówi sobie zaistnienia w statystykach Mistrzostw Polski i na boisku współzałożyciela drużyny zobaczymy :)

Marek Garbaciak – z powołanych piłkarzy ma najmniejszy staż w ekipie. Dołączył do Czarno - Żółtych dopiero w trakcie zakończonej niedawno rundy sezonu 2013/14 i zbyt wiele nie pograł. Lecz mimo tego zdążył przekonać do siebie sztab. Dzięki swojej ambicji, zaangażowaniu oraz umiejętnościom, będzie zapewne solidnym zmiennikiem na bokach obrony.

Oliver Stawicki – drugi z wyjeżdżających na mistrzostwa zawodników, który jest w drużynie od niedawna. „Oli” był jednak bardzo solidnym wzmocnieniem w trakcie zimowej przerwy w Nike Playarena Bytom i wiosną odegrał niezwykle istotną rolę w wywalczeniu drugiego miejsca w lidze. Doszlusował w tym czasie do czołówki graczy, zarówno jako strzelec, jak i w klasyfikacji kanadyjskiej.

Damian Gorel – drużynowy sprinter, o dość uniwersalnej charakterystyce gry. Może wystąpić jako napastnik, rozgrywający, a nawet... w defensywie. Poza tym to właśnie on był w minionych rozgrywkach najczęściej pojawiającym się na boisku zawodnikiem Wikingów. Mogliśmy go zobaczyć aż w 64 spotkaniach (!). Gość nie do zdarcia :)

Grzegorz Sowa – Walhalla's Super Star! ;) Najlepszy strzelec, asystent, zwycięzca wewnętrznej klasyfikacji kanadyjskiej anno domini 2014. Nieoficjalnie aktualny Król Strzelców Nike Playarena Bytom. Wielkie znaczenie dla nas będzie miała jego forma w Legnicy. Ale jaka by nie była, na pewno walki i zaangażowania popularnemu Sówce nie zabraknie.

Sebastian Pękała – bytomski stranieri z Holandii. Nasze posiłki zza zachodniej granicy i tym razem (jak rok temu) dołączają do Wikingów podczas półfinałów mistrzostw kraju. Niegdyś najlepszy snajper Walhalli, teraz z różnych względów ustępuje miejsca Sowie lecz jego magiczna lewa noga wciąż potrafi postraszyć bramkarzy rywali.

Mirosław Jendrzej – obecność w kadrze tego niezwykle doświadczonego obrońcy to raczej niespodzianka. Dżendżej nie był w stanie w pełnym zdrowiu zakończyć gry podczas rundy wiosennej gdyż odnowiła się jego kontuzja z poprzedniego sezonu. W ostatniej chwili dołącza jednak do ekipy, by wspomóc nas z tyłu swoimi zdecydowanymi interwencjami.

Krzysztof Wruciński – do końca nie było wiadomo czy to właśnie ten gracz uzupełni turniejową dwunastkę. Miał innych groźnych konkurentów w walce o przepustkę na zawody. Ostatecznie jednak jest w kadrze i choć będzie zapewne rezerwowym napadziorem, to na boisku powinniśmy go zobaczyć.

Zatem trzymajcie kciuki za swoich ulubieńców. Już w czwartek dowiemy się z kim przyjdzie się nam zmierzyć podczas sobotniej rywalizacji.