FC Błonie Wrocław - Walhalla 1:1 (12.07.2014). Półfinały Mistrzostw Polski Nike Playarena

herb FC Rozbark
WALHALLA Bytom   FC Rozbark

2013-07-16, 17:00

Chciałem napisać dzisiaj jakiś mądry wstęp do newsa, albo chociaż coś dowcipnego na początek. Może jakąś sensowną sentencję? Ale najzwyczajniej w świecie kompletnie nic takiego nie przychodzi mi do głowy. Napiszę więc tylko, że FC Rozbark pokonał "Walhallę" 13:4 (5:2) w sparingowej konfrontacji i że przez cały mecz nie było wątpliwości kto jest tutaj zespołem lepszym.

Leszek Legut i spółka pokazali doskonale poukładany styl gry, przemyślane akcje, mnóstwo świetnych podań i niebywałą skuteczność, częstokroć po efektownych zagraniach.
Wikingowie potrafili odpowiedzieć jedynie w miarę ambitną postawą, dopóki całkiem nie podcięto nam skrzydeł, oraz niemrawymi próbami zaskoczenia bramkarza naszych gości.

Tak naprawdę tylko wypożyczony z "GO 30 Futsal Team" bramkarz Wikingów - Jarek Wilk nie może mieć do siebie negatywnych uwag za to spotkanie. Reszta zespołu zagrała słabo. Najsłabiej z dotychczasowych konfrontacji z najsilniejszymi ekipami Górnego Śląska.
Rozbark te słabości bezlitośnie wykorzystał i tylko w niewielkim stopniu tłumaczy nas fakt, że wystąpiliśmy bez dwóch najskuteczniejszych graczy Czarno-Żółtych, Grzegorza Sowy Sebastiana Pękały.

Mistrzowie Bytomia pokazali, że na półfinał Mistrzostw Polski do Chorzowa pojadą raczej w roli faworytów i mogą tam sporo zdziałać. A my? No cóż drugiego tak słabego meczu, w dość krótkim okresie czasu, miejmy nadzieję nie zagramy. Obiecujemy więc, że wstydu nie przyniesiemy. Ani Wam drodzy fani, ani całemu Bytomiowi.

1. Jarek Wilk
2. Michał Mazur bramka
3. Grzegorz Pronobis kapitan  (1 asysta)
5. Kamil Ronewicz