WALHALLA - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Losowa galeria

Dekoracja najlepszych w sezonie 2013/14 Nike Playarena Bytom (01.07.2014); Fot. Karolina Radys
Ładowanie...

Kalendarium

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

23

11-2018

piątek

24

11-2018

sobota

25

11-2018

niedziela

Relacja spotkania

herb Dubayy Chorzów
7:6
(3:2)
herb WALHALLA Bytom
Dubayy Chorzów   WALHALLA Bytom

2013-07-21, 18:30

Czas spotkania: 60 min.

Zgodnie z zapowiedziami "Walhalla" rozegrała dzisiaj aż dwie sparingowe konfrontacje z chorzowskim zespołem "Dubayy". Zaczęliśmy nietypowo, bo od meczu w systemie 2 razy 10 minut, tak aby wypróbować sposób gry, z jakim będziemy mieli do czynienia podczas Mistrzostw Polski. 
Zresztą nie tylko ten system był nietypowy, zaskoczyło nas również boisko w Chorzowie. Pokryta naturalną trawą murawa było co prawda plusem (na takiej także zagramy za tydzień w półfinałach) ale już jej stan niekoniecznie odebraliśmy z zachwytem. Dawno nie koszona i dość nierówna płyta boiska zwiastowała sporo przypadkowych sytuacji i niepotrzebne ryzyko kontuzji. Których na szczęście udało się uniknąć.

Ale przejdźmy do gry. Skupiliśmy się szczególnie na pierwszej potyczce, chcąc w pełni sprawdzić się w tak krótkiej rywalizacji. I jak to wyszło? Otóż bardzo dobrze. 
"Dubayy" praktycznie przez cały mecz był zespołem widocznym tylko w niewielkim stopniu. Wikingowie lepiej operowali piłką, widać było że są odpowiednio skoncentrowani i co najważniejsze dużo skuteczniejsi. Najpierw gola zdobył Grzegorz Pronobis po asyście Macieja Prusa, a chwilę później trafił Prus, po podaniu Grzegorza Sowy. Do przerwy 2:0 dla nas.

Po zmianie stron trzeciego gola dorzucił Michał Mazur, a rywale kompletnie nie potrafili się pozbierać. Dopiero w jednej z ostatnich akcji meczu chorzowianie zdobyli honorową bramkę i skończyło się na wygranej Czarno-Żołtych 3 do 1.

Drugi mecz nie był już tak jednostronny. Nauczeni doświadczeniem z inauguracyjnej potyczki gospodarze, grali dużo lepiej. Wymieniali sporo groźnych podań ale to... "Walhalla" otworzyła listę strzelców. Najpierw celnie strzelił Damian Gorel, a niedługo potem Maciej Prus i znowu zrobiło się dwa do zera dla Wikingów.
Do przerwy "Dubayy" odrobił jednak straty z nawiązką i prowadził 3:2.

Ostatnia tego dnia połowa zawodów miała dość zaskakujący przebieg. Czarno-Żółci wyrównali co prawda wynik na 3:3 (gol Grzegorza Sowy) ale potem kompletnie się pogubili, dając sobie wbić aż cztery bramki pod rząd. 
Przy stanie 7:3 dla rywali doszło do kilku roszad w naszym składzie. Postawiliśmy na atak i w ciągu paru minut doszliśmy wynik na 6:7. Na wyrównanie zabrakło niestety czasu. Ostatnie trzy bramki dla "Walhalli zdobyli, Grzegorz Sowa po podaniu Kamila Ronewicza, chwilę później obaj gracze zamienili się rolami, a wynik zamknął, tak jak w pierwszym spotkaniu, Michał Mazur.

Generalnie dwumecz w Chorzowie na plus. Dwudziestominutowy pojedynek wygraliśmy, w dłuższym już rewanżu wcale nie byliśmy gorszą ekipą. Owszem znowu zdarzył nam się przestój w grze, w trakcie którego straciliśmy aż cztery gole ale miał on miejsce na tyle późno, że nie powinien się takowy pojawić podczas mistrzowskiego turnieju. 
Reasumując nasza wtorkowa porażka z FC Rozbark była aż tak dotkliwa nie dlatego, że "Walhalla" jest źle przygotowana ale to Mistrz Bytomia jest aż tak silny. I taką konkluzją dzisiaj zakończymy :)

herb WALHALLA Bytom Informacje o kadrze WALHALLA Bytom

1. Arkadiusz Wachlarz   
2. Grzegorz Pronobis kapitan   
3. Jacek Praski   
4. Michał Mazur bramka   
5. Grzegorz Sowa bramka bramka  (1 asysta)   
6. Mirosław Łaba   
7. Maciej Prus bramka   
8. Miłosz Karski   
9. Damian Gorel bramka   
10. Kamil Ronewicz bramka  (1 asysta)   

herb WALHALLA Bytom Prezentacja graficzna składu drużyny WALHALLA Bytom


Grzegorz Pronobis
Arkadiusz Wachlarz
Michał Mazur
Mirosław Łaba
Grzegorz Sowa
Jacek Praski

Komentarzy [0]

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Statystyki drużyny

Reklama

Kontakty

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 85, wczoraj: 71
ogółem: 490 017

statystyki szczegółowe