Walhalla - Beuthen09 15:3 (17.07.2012) SUMMER CUP; Fot. Sylwia Widzisz - Pronobis

herb Bytom United
Bytom United   WALHALLA Bytom
"Orlik Polska"

2013-08-08, 17:00

Zupełnie niespodziewanie "Walhalla" odniosła dzisiaj jeden z największych sukcesów w swojej historii. Niespodziewanie dlatego, że wszyscy przecież skupialiśmy się na grze w ramach Nike Playarena i Mistrzostwach Polski, a tu nagle jakby "z kapelusza", wyskoczyły miejskie eliminacje do ogólnopolskiego cyklu turniejów "Orlik Polska", które dzisiaj po prostu... wygraliśmy.

Na organizowanym przez bytomski OSiR turnieju pojawiło się 9 ekip, z tego aż 5 z naszej ligi Playarena. Także doskonale nam znane zespoły  "Beuthen 09" i "Mon Equipe". Notabene los nie był dla nich obojga łaskawy gdyż trafili m.in. na siebie w ramach grupy A.
Wikingowie znaleźli się w grupie B z dwoma w pełni amatorskimi zespołami - "Dream Team" i "HzG". Tych pierwszych dość gładko pokonaliśmy 6:0 (2:0), horror na własne życzenie natomiast, zafundowaliśmy sobie z ekipą
Wojciecha Sobczaka, czasem grającego także dla nas. Otóż o ile do przerwy kontrolowaliśmy mecz, prowadząc 2:0 to na początku drugiej połowy tak doświadczony defensor Czarno-Żółtych, jak Miłosz Karski, zagrał nieodpowiedzialnie i naumyślnie zatrzymał piłkę ręką w polu karnym. Wtedy zaczęły się problemy.
Bramki co prawda dzięki temu zagraniu nie było lecz już chwilę później rzut karny na gola zamienił gracz "HzG",
Karski opuścił boisko z czerwoną kartką, a "Walhalla" do końca meczu musiała zażarcie bronić minimalnego prowadzenia, grając w osłabieniu. Dzięki wielkiej woli walki i ambicji, mimo przewagi optycznej rywali, udało się wygrać 2:1 i zwycięstwo w grupie było zapewnione.
Zarazem zapewniony mieliśmy też awans na wojewódzki szczebel zawodów, który zaklepali sobie wszyscy zwycięzcy trzech grup. Poza Wikingami także "Bytom United" oraz zupełnie niespodziewanie UKS "Fortuna". Beniaminek drugiej ligi Nike Playarena wyeliminował bowiem w swojej grupie zarówno Betowenów, jak i Mon Equipe, po pasjonującej rywalizacji, w której wszystkie te trzy drużyny podzieliły się po równo punktami. Dzięki najlepszemu stosunkowi bramek to UKS znalazł się, dość sensacyjnie, w grupie finałowej turnieju.

Po zakończeniu eliminacji doszło do walki o podział miejsc na podium, także w systemie każdy z każdym. Dziś jednak nie było mocnych na Czarno-Żółtych. Najpierw poległa "Fortuna", z którą mimo ambitnej gry Grzegorza Muchy i spółki zwyciężyliśmy 2:0 (0:0). Chwilę później pękła również defensywa "Bytom United", pokonana ostatecznie 4:2 (2:1).

Po zakończeniu rywalizacji mogliśmy odebrać okazały puchar z rąk przedstawicieli OSiRu i teraz pozostaje już tylko oczekiwać na informacje o terminie wojewódzkiego szczebla "Orlik Polska".
Jeśli zaś chodzi o nasz team to zaprezentowaliśmy dokładnie te same atuty, z których byliśmy tak dumni po niedawnych półfinałach Mistrzostw Polski PA. Dobrą organizację gry, szczególnie w obronie, świetne zrozumienie między formacjami, skuteczność w najważniejszych momentach i spokój bramkarza.
Zaprocentowały sumienne przygotowania do turnieju w Chorzowie i miejmy nadzieję, że będą procentowały dalej. Podczas pierwszych, ligowych meczów nadchodzącego sezonu 2013/14 Nike Playarena.

PS. Gratulacje dla "Bytom United" i "Fortuny" za drugie oraz trzecie miejsce. Widzimy się w kolejnym etapie.

2. Dawid Rother bramka
3. Grzegorz Pronobis kapitan bramka
4. Maciej Prus
5. Mirosław Łaba bramka