herb Husaria Bytom
Husaria Bytom   WALHALLA Bytom

2013-08-25, 20:30

Wiedzieliśmy, że ambitny zespół "Husarii" postawi nam dzisiaj wysoko poprzeczkę, chcąc wykorzystać atut własnego, większego nieco względem "Orlików" boiska. Wiedzieliśmy, że nie doda nam skrzydeł fakt, iż wystąpimy bez kontuzjowanych Dawida Rothera, Mirosława Łaby Miłosza Karskiego. Wiedzieliśmy też, że gra w ustawieniu z bramkarzem i aż sześcioma graczami w polu nie będzie sprzyjała Wikingom, przyzwyczajonym do innych taktycznych rozwiązań.
I może właśnie dlatego, a właściwie dzięki temu, zagraliśmy dzisiaj kolejny bardzo dobry mecz. Mecz walki, w którym oba zespoły pokazały ambitną, pełną zaangażowania postawę ale to Czarno-Żółci wywieźli z ciężkiego terenu trzy punkty. Inkasując je głównie dzięki wyjątkowej skuteczności w pierwszej połowie spotkania.

No właśnie, do rzeczy. Po inauguracyjnych 35 minutach prowadziliśmy 4:0, a kiedy na początku drugiej połowy podwyższyliśmy na 5:0 wydawało się, że wszystko mamy pod kontrolą. Tym bardziej, że mimo wyrównanej optycznie pierwszej odsłony, "Husaria" tylko raz zagroziła wówczas bramce Arkadiusza Wachlarza.
Niestety, co sie odwlecze to nie uciecze. Przegrywając pięcioma golami, gospodarze wciąż zażarcie atakowali bramkę "Walhalli" i w końcu nasz goalkeeper musiał skapitulować. Raz, a chwilę później drugi raz.
Zrobiło się nieco nerwowo, na szczęście małe korekty w ustawieniu zespołu pozwoliły nam ponownie odskoczyć rywalom i mimo, że ci w końcówce odpowiadali na nasze bramki, swoimi trafieniami ostatecznie zwycięstwo 8:4 przypadło w udziale Wikingom.

Odnieśliśmy więc trzeci tryumf, w trzecim ligowym meczu w Playarena Bytom i pewnie sadowimy się na pozycji lidera. Cieszy to tym bardziej, że rywale pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony i mimo, że to beniaminek 1 ligi, to jest on zdolny sporo namieszać w klasyfikacji.
Wśród Czarno-Żółtych cieszy także, symboliczny na razie, ale powrót do gry Mirosława Jendrzeja. Obrońca "Walhalli" wystąpił dzisiaj w końcówce spotkania, po raz pierwszy od kilku miesięcy, kiedy to z gry wykluczyła go operacja kolana. Teraz powoli wraca do dyspozycji i wydaje się, że robi to bardzo adekwatnym momencie.

2. Maciej Prus bramka  (2 asysty)
4. Grzegorz Pronobis kapitan
5. Damian Gorel bramka bramka bramka
6. Grzegorz Sowa bramka bramka bramka bramka  (2 asysty)