herb WALHALLA Bytom
KS Bytom   WALHALLA Bytom

2013-10-06, 16:00

Czas spotkania: 75 min.

Dzisiejsze zwycięstwo z KS Bytom było chyba najłatwiejszą póki co wygraną Wikingów w bieżącym sezonie bytomskiej Nike Playarena. Tak naprawdę największy problem sprawiło nam w tym meczu... boisko. Okazało się bowiem, że arena w Łagiewnikach nie może być wykorzystana do gry (inny mecz) i w trybie awaryjnym musieliśmy uruchomić możliwość gry na rozbarskim "Orliku". Ten manewr się udał i spotkanie, z niewielkim opóźnieniem jednak odbyło się.

Przed meczem rywale próbowali nas jeszcze zaskoczyć efektownymi, granatowymi strojami ale mimo, że KS Bytom prezentował się wizualnie świetnie, to już z gry o wiele więcej miała "Walhalla".
Dopiero prze prowadzeniu Wikingów 5:0, przeciwnicy zdobyli bramkę, po pięknym uderzeniu z dystansu lecz jeszcze przed przerwą równie ładnego gola strzelił Grzegorz Sowa i wygrywaliśmy po 35 minutach już 7:1.

W drugiej połowie przewaga Czarno-Zółtych sukcesywnie rosła. Zdobywaliśmy seryjnie kolejne gole i choć, jak to zwykle w tego typu meczach bywa, odpuściliśmy nieco grę defensywną to wynik cały czas powiększał się na korzyść "Walhalli".
Ostatecznie pokonaliśmy ekipę Mirosława Mosia 19 do 5, co oznacza zrównanie się w tabeli punktami z "Beuthen 09". Przy identycznej ilości rozegranych spotkań (po sześć zwycięstw), przegrywamy walkę o pozycję lidera jedynie nieco gorszym stosunkiem bramek. I już w następnym meczu postaramy się go poprawić.