herb WALHALLA Bytom
Rasta Bytom   WALHALLA Bytom

2013-10-20, 17:30

Czas spotkania: 80 min.

Zapowiadaliśmy przed dzisiejszym meczem z "Rastą", że mamy sporą szansę na powrót, na pozycję lidera bytomskiej Playarena. By się tak stało musiały być spełnione dwa warunki. Nasza wygrana i porażka "Beuthen 09" z FC Rozbark. Niestety mistrzowie Bytomia sprawili nam spory zawód przegrywając, raczej niespodziewanie, z Betowenami. W tej sytuacji liderem jest... "Walhalla"!
Spytacie dlaczego. Otóż sami nie spodziewaliśmy się aż tak zdecydowanego tryumfu nad "Rastą", jakiego byliśmy świadkami. Po wspaniałym meczu w wykonaniu Wikingów, wygraliśmy z ekipą Tomka Zająca 15:3 (5:0) i uzyskaliśmy tym samym lepszy łączny bilans bramkowy niż B09.

Prowadzimy więc w tabeli ale zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę kluczowy będzie pojedynek "Walhalli" właśnie z zespołem Pawła Bajona. Jeżeli zagramy w tym meczu tak jak dzisiaj, o wynik powinniśmy być raczej spokojni.

A co do dzisiejszego spotkania. Rywale zaskoczyli nas paroma nowymi graczami i naprawdę bardzo solidną grą, szczególnie w pierwszej połowie. Dość długo w ogóle nie było bramek, później przez wiele minut prowadziliśmy minimalnie, a przeciwnicy kilkakrotnie nas solidnie przycisnęli. Do przerwy było 5:0 dla Czarno-Zółtych i spora w tym zasługa dobrze dysponowanego Arkadiusza Wachlarza między naszymi słupkami.

W drugiej odsłonie przewaga "Walhalli" był już bardziej widoczna, a przy w miarę wysokim wyniku, w szeregi "Rasty" wdała się niepotrzebna nerwowość, co przyczyniło się ostatecznie do wysokiej wygranej Wikingów.
Świetny mecz w naszych barwach rozegrał duet napastników Mirosław Łaba - Grzegorz Sowa. Pierwszy  z nich zaliczył aż 5 asyst, drugi 8 goli. Cieszy także powrót na boisko Rafała Dyłki, który rozegrał kilka kolejnych minut w tym sezonie.

Ogólnie jak widać jest dobrze. Gramy ładną dla oka piłkę. Jesteśmy skuteczni i dzięki temu wracamy na pozycję lidera Nike Playarena Bytom. Gratulacje Panowie. Oby tak dalej! :)

herb WALHALLA Bytom Informacje o kadrze WALHALLA Bytom

1. Arkadiusz Wachlarz
2. Kamil Ronewicz bramka bramka  (1 asysta)
3. Grzegorz Pronobis kapitan bramka bramka bramka  (3 asysty)
4. Mirosław Jendrzej
5. Krzysztof Wruciński bramka
6. Grzegorz Sowa bramka bramka bramka bramka bramka bramka bramka bramka  (1 asysta)