Plastic Omnium Auto - Walhalla 5:4 (25.02.2012)

herb Rasta Bytom
Rasta Bytom   WALHALLA Bytom

2013-10-20, 17:30

Zapowiadaliśmy przed dzisiejszym meczem z "Rastą", że mamy sporą szansę na powrót, na pozycję lidera bytomskiej Playarena. By się tak stało musiały być spełnione dwa warunki. Nasza wygrana i porażka "Beuthen 09" z FC Rozbark. Niestety mistrzowie Bytomia sprawili nam spory zawód przegrywając, raczej niespodziewanie, z Betowenami. W tej sytuacji liderem jest... "Walhalla"!
Spytacie dlaczego. Otóż sami nie spodziewaliśmy się aż tak zdecydowanego tryumfu nad "Rastą", jakiego byliśmy świadkami. Po wspaniałym meczu w wykonaniu Wikingów, wygraliśmy z ekipą Tomka Zająca 15:3 (5:0) i uzyskaliśmy tym samym lepszy łączny bilans bramkowy niż B09.

Prowadzimy więc w tabeli ale zdajemy sobie sprawę, że tak naprawdę kluczowy będzie pojedynek "Walhalli" właśnie z zespołem Pawła Bajona. Jeżeli zagramy w tym meczu tak jak dzisiaj, o wynik powinniśmy być raczej spokojni.

A co do dzisiejszego spotkania. Rywale zaskoczyli nas paroma nowymi graczami i naprawdę bardzo solidną grą, szczególnie w pierwszej połowie. Dość długo w ogóle nie było bramek, później przez wiele minut prowadziliśmy minimalnie, a przeciwnicy kilkakrotnie nas solidnie przycisnęli. Do przerwy było 5:0 dla Czarno-Zółtych i spora w tym zasługa dobrze dysponowanego Arkadiusza Wachlarza między naszymi słupkami.

W drugiej odsłonie przewaga "Walhalli" był już bardziej widoczna, a przy w miarę wysokim wyniku, w szeregi "Rasty" wdała się niepotrzebna nerwowość, co przyczyniło się ostatecznie do wysokiej wygranej Wikingów.
Świetny mecz w naszych barwach rozegrał duet napastników Mirosław Łaba - Grzegorz Sowa. Pierwszy  z nich zaliczył aż 5 asyst, drugi 8 goli. Cieszy także powrót na boisko Rafała Dyłki, który rozegrał kilka kolejnych minut w tym sezonie.

Ogólnie jak widać jest dobrze. Gramy ładną dla oka piłkę. Jesteśmy skuteczni i dzięki temu wracamy na pozycję lidera Nike Playarena Bytom. Gratulacje Panowie. Oby tak dalej! :)

2. Kamil Ronewicz bramka bramka  (1 asysta)
3. Grzegorz Pronobis kapitan bramka bramka bramka  (3 asysty)
4. Mirosław Jendrzej