WALHALLA - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Losowa galeria

Plastic Omnium Auto - Walhalla 5:4 (25.02.2012)
Ładowanie...

Kalendarium

19

11-2018

pon.

20

11-2018

wtorek

21

11-2018

środa

22

11-2018

czwartek

23

11-2018

piątek

24

11-2018

sobota

25

11-2018

niedziela

Relacja spotkania

herb WALHALLA Bytom
19:12
(6:6)
herb FC Beshong
WALHALLA Bytom   FC Beshong
Puchar Bytomia - 1 runda

2013-10-26, 16:00

Czas spotkania: 85 min.

Na początek suchy fakt: Pokonaliśmy FC "Beshong" w pierwszym, naszym meczu grupy D Pucharu Bytomia 19:12 (6:6). Teraz proszę zwróćcie uwagę na rezultat do przerwy. Tak, dobrze widzicie - był remis! A niewiele przed końcem meczu, świeżo upieczony beniaminek drugiej ligi prowadził z "Walhallą" jedną bramką. Jak do tego doszło i jak to się stało, że ostatecznie wygraliśmy wyraźnie? Czytajcie dalej :)

Zaczęliśmy, jak wiadomo, znacznie osłabieni, praktycznie bez większości nominalnych obrońców. I to było w grze Wikingów widać. Cóż z tego, że dość szybko prowadziliśmy 2:0, skoro przeciwnicy równie szybko wyrównali i już do końca pierwszej połowy na gole Czarno-Żółtych odpowiadali swoimi.
Eksperymentalnie zestawiona defensywa "Walhalli" mnożyła seryjne błędy i tylko nieco asekuranckiej postawie "Beshonga" na początku spotkania, zawdzięczamy ten "polubowny" wynik do przerwy. Gdyby bowiem drugoligowcy nie wyszli na boisko z tak dużym respektem dla lidera ekstraklasy, wynik już wtedy mógłby być dla nas dużo mniej korzystny.

W przerwie nieco skorygowaliśmy naszą taktykę i ustawienie, dzięki czemu inicjatywa coraz bardziej przechylała się na korzyść Wikingów. Zdobywaliśmy kolejne gole, ofensywna gra wyglądała całkiem składnie ale z tyłu... wciąż błąd na błędzie i przeciwnik nas doganiał. Notabene gdyby nie Arkadiusz Wachlarz między słupkami już wtedy rezultat byłby bardziej korzystny dla ekipy Marcina Szweda.

"Beshong" "wyciągnął" wynik na 10:10 i chwilę później zaaplikował "Walhalli" jedenastego gola. Radość piłkarzy i kibiców rywali była przeogromna! W końcu prowadzić z jedną z najlepszych ekip w Bytomiu to nie byle co. Wkrótce okazało się, że ta radość jakby przyćmiła w drugoligowcach umiejętności, jakich na pewno w tym meczu pokazali mnóstwo.
W czasie ostatniego kwadransa Marcin Szwed i spółka po prostu przestali grać. Górę wzięło doświadczenie i "zimna krew" Czarno-Żółtych. Strzeliliśmy w końcówce aż 9 bramek, tracąc zaledwie jedną. Dzięki temu udało się uniknąć sensacyjnej porażki na początek pucharowych zmagań.

Reasumując - wygraliśmy i to dobrze. Strzeliliśmy sporo goli i to też dobrze. Gra w ataku nie wyglądała tragicznie. Było sporo ładnych, składnych akcji. Świetny mecz rozegrał w naszych barwach Dawid Rother. A gra z tyłu??? Hmmm, no cóż brakowało kilku podstawowych graczy i na tym poprzestańmy :) Na pewno nie pomogły nam też warunki gry. Mokry, obsypany liśćmi Torkat nie sprzyjał pięknu futbolu i w takich warunkach obie ekipy, i tak stworzyły bardzo ciekawe widowisko. 
Mamy ważne trzy punkty, udało się też uniknąć poważniejszych urazów choć ilość upadków graczy była dziś rekordowa. Tak więc jeszcze raz, wszyscy razem: UFFFF!

herb WALHALLA Bytom Informacje o kadrze WALHALLA Bytom

1. Arkadiusz Wachlarz bramka  (1 asysta)   
2. Rafał Dyłka   
3. Mirosław Jendrzej kapitan bramka  (3 asysty)   
4. Dawid Rother bramka bramka bramka bramka  (4 asysty)   
5. Krzysztof Wruciński bramka bramka bramka bramka   
6. Grzegorz Sowa bramka bramka  (5 asyst)   
7. Damian Gorel bramka bramka bramka bramka   
8. Mirosław Łaba bramka bramka bramka  (4 asysty)   

herb WALHALLA Bytom Prezentacja graficzna składu drużyny WALHALLA Bytom


Mirosław Jendrzej
Arkadiusz Wachlarz
Dawid Rother
Rafał Dyłka
Grzegorz Sowa
Krzysztof Wruciński

Galeria zdjęć ze spotkania


Komentarzy [0]

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Statystyki drużyny

Reklama

Kontakty

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 128, wczoraj: 71
ogółem: 490 060

statystyki szczegółowe