TEAMs

WALHALLA Bytom   Rasta Bytom
Puchar Bytomia

2013-11-05, 17:00

Niech żałuje ten kto nie był dzisiaj o 17:00 na rozbarskim "Orliku" aby pooglądać pucharową konfrontację "Walhalli" i "Rasty". Oba zespoły stworzyły bowiem ciekawe, prowadzone w szybkim tempie widowisko, które było emocjonujące do samego końca.

Rywale już w niedawnym ligowym pojedynku pokazali, że nie są bynajmniej słabym przeciwnikiem. Wówczas przegrali dość wyraźnie widać jednak było, że w tym zespole jest potencjał. Dzisiaj, wzmocniona jeszcze dwoma dodatkowymi graczami "Rasta" udowodniła, że będą się z nią musieli liczyć najsilniejsi bytomskiej Nike Playarena.
Wikingowie rozpoczęli spokojnie z tyłu i niestety nie było to najlepsze rozwiązanie. Ekipa Tomka Zająca zdecydowała się bowiem na pressing na całym boisku i po dwóch błędach obrony "Walhalli", zupełnie niespodziewanie wyszła na prowadzenie 2:0.
Dopiero wtedy spróbowaliśmy narzucić swój styl gry, niestety i atak Czarno-Żółtych nie do końca dobrze wszedł w ten mecz. O ile do linii pola karnego jeszcze jakoś dawaliśmy sobie radę, o tyle sytuacji do zdobycia gola, po prostu nie było. Na szczęście w miarę upływu czasu, efektem naszej przewagi stały się i okazje bramkowe. Wykorzystaliśmy ich trzy pod rząd, odwracając wynik na 3:2 dla Wikingów.
Prowadzenia nie udało się dowieźć do przerwy, gdyż "Rasta" wyrównała na 3:3 i chwile później pierwsze 35 minut dobiegło końca.

Tak naprawdę o ostatecznym rezultacie pojedynku zdecydował początek drugiej połowy. Przeciwnicy próbowali wówczas strzelić nam kolejne gole lecz mimo ciekawej kombinacyjnej gry, nie potrafili znaleźć sposobu na Arkadiusza Wachlarza. "Walhalla" natomiast ze stoickim spokojem punktowała rywala. Strzelaliśmy na 4:3, 5:3, 6:3 i 7:3, nie pozwalając Tomkowi Zającowi i spółce na skuteczną odpowiedź.
Fantastycznie grał na tym etapie meczu strzelec trzech bramek Damian Gorel, a jego akcja ""klepką" z Grzegorzem Pronobisem, po rajdzie przez pół boiska, to były naprawdę "stadiony świata".
I kiedy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą a niespodzianki nie będzie, "Rasta" zadała nam dwa bolesne ciosy, po indywidualnych błędach Wikingów. Zrobiło się "tylko" 7:5, do końca parę minut. Goście rzucili się do ataku ale czasu im zabrakło.

Ostatecznie pokonaliśmy Rastafarian 7:5, do sensacji pucharowej nie doszło lecz trzeba docenić naprawdę solidną grę przeciwników. A "Walhalla"?
"Walhalla" mimo jeszcze jednego meczu, który pozostał nam do rozegrania w grupowej pierwszej rundzie Pucharu Bytomia, już może w 100% świętować awans do 1/8 finału! Dziękujemy Panowie i do zobaczenia już na ligowym boisku.

3. Grzegorz Pronobis kapitan bramka  (1 asysta)
5. Kamil Ronewicz bramka  (1 asysta)
6. Grzegorz Sowa bramka  (1 asysta)
7. Maciej Prus  (2 asysty)