Walhalla - Beuthen09 9:2 (18.08.2012) BEUTHEN CUP; Fot. Monika Kościelna

Nemezis Bytom   WALHALLA Bytom
PUCHAR BYTOMIA

2013-11-24, 11:00

Niedzielna konfrontacja "Walhalli" i "Nemezis" jest już za nami. Wygraliśmy ją zdecydowanie, aż 17 do 3 choć wynik nie do końca oddaje przebieg rywalizacji.

Zaczęliśmy co prawda z wysokiego C, bo po kilku minutach Wikingowie prowadzili już 2:0 ale w miarę upływu czasu gospodarze zaczęli uzyskiwać przewagę optyczną, strzelili kontaktowego gola i nawet trzecia bramka dla "Walhalli" nie ostudziła zapału Marcina Karpińskiego i spółki.
Nic dziwnego więc, że "Nemezis" strzelił wkrótce na 3:2 i zaraz potem na 3:3. Zapachniało sensacją, na szczęście zapach ten znacznie pobudził Czarno-Żółtych do skutecznej gry z przodu. Po kilku składnych akcjach, jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie 7:3.

W drugiej odsłonie zanosiło się na wciąż wyrównaną walkę i zacięty mecz, nic takiego jednak nie miało miejsca. Wikingowie seryjnie zdobywali kolejne gole, a rywale nawet jeśli już dochodzili do sytuacji strzeleckich to albo je niemiłosiernie marnowali, albo świetnie bronił Arkadiusz Wachlarz.
Przy prowadzeniu różnicą kilku bramek mecz był już praktycznie rozstrzygnięty, w końcówce jeszcze dobiliśmy drugoligowców, strzelając parę dodatkowych goli.

Dzisiejszą wygraną Czarno-Żółci pieczętują promocję do drugiej rundy Pucharu Bytomia, gdzie będą oczekiwać na kolejnych rywali. Ciekawostka konfrontacji z "Nemezis" to fakt, iż aż pięciu zawodników "Walhalli" zdobyło dziś po idealnie trzy bramki :)
A przy okazji gratulacje dla Grzegorza Sowy oraz Macieja Prusa. Obaj zaliczyli magiczną liczbę 200 bramek dla Wikingów, a Maciej uczynił to strzelając przepięknego gola lobem, za kołnierz bramkarza dzisiejszych przeciwników. Brawo Panowie!

3. Grzegorz Pronobis kapitan bramka bramka bramka  (4 asysty)
4. Mirosław Jendrzej bramka  (1 asysta)
5. Damian Gorel bramka bramka bramka  (1 asysta)
6. Grzegorz Sowa bramka bramka bramka  (3 asysty)