Nemezis Bytom   WALHALLA Bytom
PUCHAR BYTOMIA

2013-11-24, 11:00

Czas spotkania: 80 min.

Niedzielna konfrontacja "Walhalli" i "Nemezis" jest już za nami. Wygraliśmy ją zdecydowanie, aż 17 do 3 choć wynik nie do końca oddaje przebieg rywalizacji.

Zaczęliśmy co prawda z wysokiego C, bo po kilku minutach Wikingowie prowadzili już 2:0 ale w miarę upływu czasu gospodarze zaczęli uzyskiwać przewagę optyczną, strzelili kontaktowego gola i nawet trzecia bramka dla "Walhalli" nie ostudziła zapału Marcina Karpińskiego i spółki.
Nic dziwnego więc, że "Nemezis" strzelił wkrótce na 3:2 i zaraz potem na 3:3. Zapachniało sensacją, na szczęście zapach ten znacznie pobudził Czarno-Żółtych do skutecznej gry z przodu. Po kilku składnych akcjach, jeszcze przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie 7:3.

W drugiej odsłonie zanosiło się na wciąż wyrównaną walkę i zacięty mecz, nic takiego jednak nie miało miejsca. Wikingowie seryjnie zdobywali kolejne gole, a rywale nawet jeśli już dochodzili do sytuacji strzeleckich to albo je niemiłosiernie marnowali, albo świetnie bronił Arkadiusz Wachlarz.
Przy prowadzeniu różnicą kilku bramek mecz był już praktycznie rozstrzygnięty, w końcówce jeszcze dobiliśmy drugoligowców, strzelając parę dodatkowych goli.

Dzisiejszą wygraną Czarno-Żółci pieczętują promocję do drugiej rundy Pucharu Bytomia, gdzie będą oczekiwać na kolejnych rywali. Ciekawostka konfrontacji z "Nemezis" to fakt, iż aż pięciu zawodników "Walhalli" zdobyło dziś po idealnie trzy bramki :)
A przy okazji gratulacje dla Grzegorza Sowy oraz Macieja Prusa. Obaj zaliczyli magiczną liczbę 200 bramek dla Wikingów, a Maciej uczynił to strzelając przepięknego gola lobem, za kołnierz bramkarza dzisiejszych przeciwników. Brawo Panowie!