WALHALLA Bytom   BKS Pogoń Bytom

2014-03-04, 17:00

Czas spotkania: 75 min.

Wczorajsza sparingowa konfrontacja z ekipą BKS "Pogoń" była dla "Walhalli" bardzo dobrą lekcją futbolu. Szybcy, wybiegani i nieźle wyszkoleni technicznie przeciwnicy, postawili nam poprzeczkę naprawdę wysoko. Śmiało można stwierdzić, iż w przypadku powrotu zespołu Patryka Giepardy do bytomskiej ekstraklasy, drużyna ta będzie groźna dla najlepszych.

Co prawda Wikingowie rozpoczęli mecz od sporej straty (po kilku minutach przegrywaliśmy już 1:3) lecz mimo odrobienia strat do przerwy i parokrotnego wyjścia na prowadzenie w drugiej połowie, BKS wciąż kontrolował sytuację, odpowiadając swoimi trafieniami.

Końcowy rezultat to jednobramkowa wygrana gości. Możemy się częściowo usprawiedliwiać koniecznością wystawienia rezerwowego bramkarza na początku spotkania, a także co najmniej dwoma straconymi bramkami, które ewidentnie sprezentowaliśmy rywalom, to jednak nie umniejsza w żadnym wypadku klasy przeciwnika.

Porażka w tej towarzyskiej potyczce nie oznacza wszakże, że Wikingowie grali źle. I choć wciąż parę kwestii pozostaje do poprawy przed rozpoczęciem ligowych gier, to jednak jest już jasne, że ten początek nastąpi dosłownie lada moment.