Nemezis Bytom   WALHALLA Bytom

2014-03-09, 11:00

Czas spotkania: 6 min.

Plan minimum wykonany. Zakładaliśmy sobie rozegranie 3 lub 4 sparingów przed rozpoczęciem gier o ligowe punkty tej wiosny i właśnie dzisiaj to założenie zostało zrealizowane.
W ostatnim z kontrolnych spotkań "Walhalla" pokonała "Nemezis" Bytom 20:10 (6:6) i z wyniku możemy być zadowoleni. Z gry, szczególnie na początku meczu, już nie do końca.

Rywale zaskoczyli Wikingów w pierwszych minutach wysokim kryciem oraz determinacją, co przełożyło się na trzy szybko stracone bramki i prowadzenie gości. Dopiero gdy nieco uporządkowaliśmy szyki i zaczęliśmy więcej grać piłką, straty zostały odrobione. Niestety przy prowadzeniu Czarno-Żółtych 4:3 jeszcze raz go głosu doszła ekipa Marcina Karpińskiego i ostatecznie do przerwy był jedynie remis 6:6.

Na szczęście druga połowa to był już popis skuteczności napastników "Walhalli" i sukcesywne podwyższanie prowadzenia. Na czternaście zdobytych w tej części gry bramek Wikingów, goście odpowiedzieli zaledwie czterema i ostatecznie dość jednoznacznie polegli w stosunku 10:20.

Cieszy niezła dyspozycja strzelecka naszego zespołu, nieco gorzej w sparingach wypadła defensywa ale z drugiej strony dziś nie mogliśmy skorzystać z naszego podstawowego bramkarza a dla odmiany kapitan zespołu Grzegorz Pronobis znacznie podniósł jakość gry linii obronnej, zaliczając aż 9 punktów w "klasyfikacji kanadyjskiej.".

Generalnie jesteśmy gotowi! Rundę rewanżową Nike Playarena Bytom dla "Walhalli" uważam za otwartą! :)