KS Bytom - Walhalla 9:8 (05.08.2012); Fot. Monika Kościelna

herb Rasta Bytom
WALHALLA Bytom   Rasta Bytom

2014-03-18, 17:00

Ufff!!! To pierwsze słowo, które przychodzi na myśl po dzisiejszej konfrontacji z "Rastą". Pokonaliśmy bowiem ekipę Tomasza Zająca 8:4 (4:1) lecz gdyby rywale wykorzystali wszystkie stuprocentowe sytuacje, jakie zdołali sobie stworzyć, wynik mógł być zupełnie inny.

Zaczęło się jednak zgodnie z planem. Szybie prowadzenie dała nam akcja duetu Oliver Stawicki - Grzegorz Sowa a po kilku - kilkunastu minutach dołożyliśmy kolejne bramki i mieliśmy bardzo korzystny dla "Walhalli" wynik 4:0. Goście próbowali nas skutecznie zaatakować jednakże albo niemiłosiernie pudłowali, albo na posterunku był Arkadiusz Wachlarz. Dopiero pod koniec pierwszej połowy "Rasta" strzeliła honorowego w tym okresie gry gola.

W drugiej odsłonie pierwsze minuty należały zdecydowanie dla Wikingów. Wtedy to, w krótkim odstępie czasu, powinniśmy byli strzelić trzy bramki i tak naprawdę byłoby po meczu. Jednak nasi napastnicy nie stanęli wówczas na wysokości zadania, "Rasta" zwarła szyki i zaczęła dyktować warunki gry. Z prowadzenia 4:1 zrobiło się tylko 4:3 i zaczęła się nerwówka.
Na szczęście nie trwało to długo gdyż po powrotnym wejściu na boisko Damiana Gorela znów odskoczyliśmy zespołowi Tomka Zająca na cztery gole a do końca meczu nie pozostawało już wtedy zbyt wiele czasu.

Ostatecznie Czarno-Żółci zwyciężyli 8:4 i z trzech punktów musimy być zadowoleni. Z naszej gry już nieco mniej. Co prawda wygraliśmy z "Rastą" wyżej niż podczas naszej ostatniej wspólnej konfrontacji w ub. roku lecz forma Wikingów pozostawia jednak jeszcze nieco do życzenia.

3. Grzegorz Pronobis kapitan bramka
4. Damian Gorel bramka  (1 asysta)
5. Oliver Stawicki bramka bramka  (3 asysty)
6. Grzegorz Sowa bramka bramka bramka bramka  (3 asysty)