herb AKS Alkoterapia
WALHALLA Bytom   AKS Alkoterapia

2014-03-30, 11:00

Jeśliby ktoś przed bieżącą rundą rozgrywek Nike Playarena stwierdził, że "Walhalla" rozegra ligowy mecz bez kilku swoich podstawowych graczy i na dodatek go wygra, raczej śmiało moglibyśmy taką tezą poddać w lekką wątpliwość.

Tymczasem dziś Wikingowie bez, między innymi Arkadiusza Wachlarza, Olivera Stawickiego, Macieja Prusa, Damiana Gorela a także przez większość meczu bez Grzegorza Pronobisa, pokonali jednak "Alkoterapię" 20:18 (9:6), po emocjonującym pojedynku, który trzymał w napięciu do samego końca.

Praktycznie całe spotkanie, rozegrane na boisku SP54 w Miechowicach, miało taki sam przebieg. Jedynie na początku Czarno-Żółci odskoczyli rywalom na parę bramek, w miarę upływu czasu jednak AKS skutecznie gonił wynik, wykorzystując średnią dziś dyspozycję naszego rezerwowego goalkeepera.

Do przerwy udało nam się utrzymać trzy bramkową przewagę, później jednak rywale parę razy dogonili nas nawet "na jedną bramkę" i tylko wyjątkowej skuteczności swych napastników "Walhalla" zawdzięcza, iż ani razu nie oddała dziś prowadzenia.
Wielkie brawa za ten mecz należą się naszemu kapitanowi - Grzegorzowi Pronobisowi - który mimo doznanej już na początku konfrontacji poważnej kontuzji, nie tylko do końca wspierał nas z linii bocznej ale jeszcze dwukrotnie, utykając pojawił się na placu gry.

Ogólnie cały zespół zagrał z niezwykłym zaangażowaniem, ambicją i dzięki tym cechom pokonaliśmy gości z Karbia, mimo poważnych kadrowych braków.
Przy okazji bardzo dziękujemy przeciwnikom za czysty, prowadzony wedle zasad fair play mecz, w którym byli o krok od zwycięstwa. Brawa dla obu zespołów!

1. Artur Szalich
2. Rafał Dyłka bramka bramka bramka bramka  (4 asysty)
3. Jacek Praski bramka bramka  (1 asysta)
4. Mirosław Jendrzej bramka bramka