herb Beuthen 09
WALHALLA Bytom   Beuthen 09

2014-04-29, 17:00

Czas spotkania: 75 min.

Wszyscy kibice, którzy licznie odwiedzili dzisiaj rozbarski "Orlik" aby pooglądać konfrontacje zespołów "Walhalli" i "Beuthen 09", muszą być ze sposobu spędzenia wolnego popołudnia naprawdę zadowoleni. Za nami bowiem emocjonujący, niezwykle wyrównany pojedynek, w którym było wszystko za co kochamy futbol i który zakończył się ostatecznie podziałem punktów, w stosunku 2:2 (1:1).

Mecz rozpoczął się od wzajemnego badania obu teamów, które co prawda znają się doskonale jednak wobec długiej listy nieobecnych graczy z obu stron, wystąpiły w nieco przemeblowanych składach i tak naprawdę nie było wiadome na co konkretnie zespół z drugiej strony murawy stać.
Sygnał do natarcia dała ostatecznie "Walhalla", która po natchnionym uderzeniu Kamila Ronewicza wyszła na prowadzenie. W późniejszych minutach pierwszej połowy Wikingowie jeszcze dwukrotnie byli bliscy pokonania Macieja Biskupa jednak Betowenów ratował wówczas słupek.
Tymczasem z drugiej strony boiska największe zagrożenie stanowił Bartosz Lindmajer. W końcu właśnie po jego akcji goście wyrównali przed przerwą.

Druga odsłona to ciąg dalszy zażartej walki o każdy metr boiska, niewiele w sumie sytuacji podbramkowych, co jednak absolutnie nie świadczy o słabej grze w ataku przeciwników. Wprost przeciwnie - udowadnia jak bezbłędnie grały dziś obie linie defensywne.
Dopiero w końcówce spotkania Lindmajer znów zagroził bramce strzeżonej przez rewelacyjnie dziś dysponowanego Arkadiusza Wachlarza. Zawodnik "Beuthen" zwiódł kryjącego go Ronewicza i w efektowny sposób wyprowadził B09 na prowadzenie 2:1.
"Walhalla" ruszyła wówczas do skomasowanych ataków, przykryła oponentów na całym boisku i dzięki ambitnej pogoni Grzegorz Sowa strzelił na 2:2, pokonując w podbramkowym zamieszaniu Pawła Bajona (zastąpił on między słupkami kontuzjowanego Biskupa).

Parę minut później konfrontacja dobiegła końca. Ostatecznie w meczu na szczycie Nike Playarena Bytom mamy remis, z którego najbardziej zadowoleni są... piłkarze FC Rozbark i KSRG-2.
Czarno-Żółci jednak również doceniają wartościowy rezultat z wymagającym przeciwnikiem, co trzeba przyznać osiągnięty naprawdę w niezłym stylu. Brawa zatem dla wszystkich Wikingów, którzy uczestniczyli w dzisiejszym meczu, a specjalne wyróżnienie dla lidera naszej obrony Jacka Praskiego. On bowiem zagrał dzisiaj dosłownie jak natchniony.