herb Silesia Bolko
WALHALLA Bytom   Silesia Bolko

2014-05-10, 17:00

Czas spotkania: 73 min.

"Walhalla" to aktualnie trzecia ekipa bytomskiej ligi Playarena. "Silesia Bolko" jest w tych rozgrywkach trzynasta. Faworyt dzisiejszego meczu mógł więc być tylko jeden - Wikingowie. I ten faworyt nie zawiódł. Pokonaliśmy Bolków 16:2 (5:1), nie przegrywając już szóstego z rzędu ligowego spotkania.

Mecz przebiegał od samego początku pod wyraźne dyktando Czarno-Żółtych. I właściwie jedynie przez pierwsze kilkanaście minut goście potrafili w miarę skutecznie odpierać nasze ataki. Wówczas zdobyliśmy tylko dwa gole lecz przed przerwą udało się dołożyć jeszcze trzy (a kilka świetnych sytuacji zmarnować). Silesia odpowiedziała jedną bramką, w końcowych chwilach pierwszej odsłony i mieliśmy rezultat 5:1 dla Walhalli.

Druga połowa to już coraz większa dominacja Wikingów. Graliśmy ładnie, składnie, szybko i co najważniejsze skutecznie. Stąd aż 11 goli dla nas po przerwie. Rywale znowu odpowiedzieli zaledwie jednym. I to też cieszy, bo tym razem mimo coraz wyższego prowadzenia nie było odpuszczania w grze obronnej więc do składnej gry w ataku, śmiało można dołożyć pochwały dla defensywy Czarno-Żółtych.

Wygrywamy więc zdecydowanie, po bardzo dobrym spotkaniu, Silesii dziękujemy za mecz, a sami już szykujemy się na poniedziałkową konfrontację. Z kim? O tym w jutrzejszym newsie.