Walhalla - Beuthen09 9:2 (18.08.2012) BEUTHEN CUP; Fot. Monika Kościelna

herb Silesia Bolko
WALHALLA Bytom   Silesia Bolko

2014-05-10, 17:00

"Walhalla" to aktualnie trzecia ekipa bytomskiej ligi Playarena. "Silesia Bolko" jest w tych rozgrywkach trzynasta. Faworyt dzisiejszego meczu mógł więc być tylko jeden - Wikingowie. I ten faworyt nie zawiódł. Pokonaliśmy Bolków 16:2 (5:1), nie przegrywając już szóstego z rzędu ligowego spotkania.

Mecz przebiegał od samego początku pod wyraźne dyktando Czarno-Żółtych. I właściwie jedynie przez pierwsze kilkanaście minut goście potrafili w miarę skutecznie odpierać nasze ataki. Wówczas zdobyliśmy tylko dwa gole lecz przed przerwą udało się dołożyć jeszcze trzy (a kilka świetnych sytuacji zmarnować). Silesia odpowiedziała jedną bramką, w końcowych chwilach pierwszej odsłony i mieliśmy rezultat 5:1 dla Walhalli.

Druga połowa to już coraz większa dominacja Wikingów. Graliśmy ładnie, składnie, szybko i co najważniejsze skutecznie. Stąd aż 11 goli dla nas po przerwie. Rywale znowu odpowiedzieli zaledwie jednym. I to też cieszy, bo tym razem mimo coraz wyższego prowadzenia nie było odpuszczania w grze obronnej więc do składnej gry w ataku, śmiało można dołożyć pochwały dla defensywy Czarno-Żółtych.

Wygrywamy więc zdecydowanie, po bardzo dobrym spotkaniu, Silesii dziękujemy za mecz, a sami już szykujemy się na poniedziałkową konfrontację. Z kim? O tym w jutrzejszym newsie.

2. Rafał Dyłka bramka bramka bramka  (4 asysty)
3. Jacek Praski  (2 asysty)
4. Dawid Rother bramka bramka  (2 asysty)
5. Damian Gorel bramka bramka bramka bramka  (4 asysty)