TEAMs

herb KS Stroszek
WALHALLA Bytom   KS Stroszek

2014-05-12, 18:00

Dzisiejszą relację meczową sponsorować będzie cyferka "50" ;) Tyle bowiem punktów ma aktualnie "Walhalla", po wyjazdowym zwycięstwie nad zespołem KS Stroszek. Co najważniejsze, mimo wysokiej klasy rywala, wygraliśmy pewnie i zdecydowanie 9:1 (1:0). Ale nie od początku było dziś "z górki".

Co prawda dość szybko wynik otworzył Grzegorz Sowa, po zagraniu Dawida Rothera, jednakże później na boisku rozpoczął się prawdziwy festiwal niewykorzystanych okazji do zdobycia goli. Z naszej strony zmarnowaliśmy co najmniej trzy stuprocentowe sytuacje sam na sam z bramkarzem Stroszka. Rywale byli jeszcze "lepsi", gdyż w pewnym momencie nie strzelili bramki, wychodząc w trójkę przeciw osamotnionemu Arkadiuszowi Wachlarzowi.
W pierwszej połowie mecz mógł się więc potoczyć różnie. Wikingowie popełniali trochę zbyt dużo błędów własnych z tyłu, na szczęście team Kamila Pyrka nie potrafił tego wykorzystać.

W dużej mierze spotkanie ustawiło parę pierwszych minut po zmianie stron. Wówczas Czarno-Żółci zdobyli w krótkim odstępie czasu dwie praktycznie identyczne bramki (ich autorami Dawid Rother Oliver Stawicki) i mimo, że przeciwnik odpowiedział kontaktowym golem, to było wszystko na co pozwoliliśmy dzisiaj Stroszkowi.
Do końca rywalizacji celnie strzelała już tylko "Walhalla", a z gospodarzy coraz bardziej uchodziło powietrze. Końcowe minuty to już wyraźna dominacja Wikingów i w sumie pewny tryumf.

Ekipie Kamila Pyrka i jemu samemu dziękujemy za mecz i życzymy powodzenia w dalszej walce. A sami zaczynamy naturalnie przygotowania do kolejnej ligowej potyczki.

2. Rafał Dyłka bramka  (1 asysta)
4. Damian Gorel
5. Oliver Stawicki bramka  (2 asysty)
6. Grzegorz Sowa bramka bramka bramka bramka  (3 asysty)