TEAMs

herb KS Bytom
WALHALLA Bytom   KS Bytom

2014-05-18, 15:00

Wyznaczyliśmy sobie w ten weekend cel aby zdobyć punkty w ósmym z rzędu ligowym meczu w Bytomiu. Ten cel udało się zrealizować. Niestety tylko częściowo. Oto bowiem Wikingowie zremisowali na boisku w Łagiewnikach z KS Bytom 5:5 (2:1) i to raczej gospodarze mogą być bardziej zadowoleni z osiągniętego rezultatu.

Owszem, "Walhalla" prowadziła grę, nadawała ton rywalizacji, przeważała ale większość naszych starań rozbijała się o "autobus", jaki ekipa Bartka Kamińskiego ustawiła na swoim polu karnym.
Uderzenia Czarno-Żółtych z dystansu, których notabene nie było dziś zbyt wiele, lądowały na obrońcach przeciwników, a Ci przez całe właściwie spotkanie, stosowali swoją ulubioną taktykę. Długimi podaniami, za plecy defensorów Wikingów, próbowali uruchomić kontrujących napastników. Niestety aż pięć razy takie akcje przyniosły KS Bytom gola i my również tylko tyle razy pokonaliśmy bramkarza rywali.

Remis to dla nas tak naprawdę strata punktów, a nie zysk, choć jedno "oczko" wpada na konto "Walhalli". Żal straconych dwóch pozostałych, szczególnie dlatego iż prowadziliśmy z gospodarzami 5:3 (mimo, że oni też najpierw byli górą, przy stanie 3:2 dla Kamińskiego i spółki).
Tracimy więc punkty ale wciąż, od ośmiu meczów pozostajemy niepokonani. I oby tak było też w najbliższy wtorek.

PS. Niestety szczęśliwe nie było też dla Czarno-Żółtych dzisiejsze losowanie 1/4 Pucharu Bytomia. Na tym etapie rywalizacji trafiamy bowiem na nieobliczalny Trawczynczyn Team, a w przypadku awansu, na zwycięzcę pary BKS Pogoń - FC Rozbark. Oj, łatwo nie będzie lecz miejmy nadzieję, że to nas jedynie dodatkowo zmobilizuje do walki :)

4. Dawid Rother bramka
5. Oliver Stawicki bramka bramka bramka
6. Grzegorz Sowa bramka