herb WALHALLA Bytom
Unia Bytom   WALHALLA Bytom

2014-05-25, 17:00

Czas spotkania: 70 min.

Ten kto zechciał pojawić się dzisiaj na rozbarskim "Orliku" by obserwować potyczkę "Walhalli" z "Unią", nie był niestety świadkiem porywającego widowiska. Dwa dość mocno przetrzebione kadrowo zespoły, w dokuczliwym upale, nie dały rady zgotować nam nic pasjonującego. Wynik też raczej jednoznaczny - 11:4 (5:1). Na szczęście dla Wikingów.

"Unia" tak naprawdę ani na moment nie była dla nas równorzędnym rywalem. To Czarno-Żółci dyktowali warunki gry, byli szybsi, skuteczniejsi i wygrali zasłużenie.
Jedynie początkowe minuty drugiej połowy, to lekka przewaga oponentów, którzy próbowali odrobić straty z pierwszych 35 minut. Bez skutku.

Jak tylko odparliśmy raczej mizerne próby ataku Unionistów, zwiększyliśmy naszą przewagę i jedynie rozprężenie w szykach obronnych Wikingów, pozwoliło gospodarzom tego meczu na to by strzelić 4 gole.
Reasumując, wygrywamy bez problemu po spotkaniu, którego nikt nie będzie zbyt długo pamiętał, a już za tydzień zapraszamy na wyczekiwany dwumecz, który zapewne przyniesie dużo więcej emocji.