herb FC BadBoys Bytom
WALHALLA Bytom   FC BadBoys Bytom

2014-06-01, 15:30

Tydzień temu pisaliśmy, że nasz mecz z "Unią" przypominał grę w chodzonego i przyniósł niewiele emocji. Gdybyśmy wtedy wiedzieli jak będzie wyglądała rewanżowa konfrontacja "Walhalli" z FC "Bad Boys", oszczędzilibyśmy nieco słów krytyki pod adresem poprzedniej potyczki Wikingów.

Dziś bowiem, co prawda bramek nie zabrakło, może i tempo spotkania było w sumie nieco wyższe niż przed siedmioma dniami, jednak poziom widowiska sprzed paru godzin po prostu musiał rozczarować.
Rywale w eksperymentalnym, pozbawionym zmian składzie. Czarno-Żółci ze zmianami lecz kiedy tylko odskakiwaliśmy przeciwnikom na parę goli widać było, iż brakuje nam wyraźnie motywacji.

"Bad Boys" utrzymywali rezultat oscylujący wokół remisu do stanu 2:2 (do przerwy było 7:4 dla nas) i później wyciągnęli jeszcze wynik na 8:7 dla "Walhalli".
Końcówka meczu to już coraz większa przewaga Wikingów, czego nasza efektem bezdyskusyjna wygrana 17:9.

Kolejny tryumf staje się faktem, jedenasty mecz bez porażki z rzędu zaliczony, trzy punkty w "koszyczku" lecz ze swej gry zadowoleni być nie możemy. Zwłaszcza w kontekście tak dużej liczby straconych bramek. Mamy nadzieję, że to tylko klimat tego meczu podziałał tak na naszych obrońców, rozluźniając szyki i już we wtorek, przeciwko bardziej wymagającemu rywalow,i wszystko wróci do normy.
A dziś prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie nasi napastnicy Oliver Stawicki Grzegorz Sowa, którzy "ustrzelili" łącznie 21 punktów w klasyfikacji "kanadyjskiej". I za to graty :)

1. Arkadiusz Wachlarz  (1 asysta)
2. Rafał Dyłka bramka  (2 asysty)
4. Damian Gorel bramka bramka  (2 asysty)