TEAMs

herb FC Rozbark
WALHALLA Bytom   FC Rozbark

2014-06-15, 17:00

Szlagier bytomskiej Nike Playarena nie zawiódł licznie zgromadzonych na „Orliku” kibiców. Była walka, emocje i co najważniejsze, minifutbol na naprawdę wysokim poziomie. Wynik ostateczny zaskoczeniem jednak nie jest. Obrońcy tytułu mistrzowskiego pokonali bowiem Wikingów 7:4.

Bramka w 3 sekundzie!

FC Rozbark zaskoczył Walhallę już w pierwszej akcji meczu, kiedy to Dawid Janic indywidualnym rajdem minął trzech zawodników w czarnych koszulkach i mieliśmy 1:0 dla faworytów. Po zaledwie kilku sekundach gry!
Tak rozpoczęty mecz zwiastował pogrom ale nic takiego nie miało miejsca. Owszem Niebiesko-Biali wciąż posiadali inicjatywę, przeważali lecz naprawdę solidnie zorganizowana obrona Wikingów przez długie minuty nie dawała się zaskoczyć. Od czasu do czasu Walhalla próbowała także gry z kontry i w pierwszej połowie dwukrotnie takie wypady mogły się skończyć golem dla Czarno-Żółtych.
Napastnicy Walhalli jednak pudłowali, czego nie można powiedzieć o Bartoszu Poszelęznym z Rozbarku. On to właśnie, na kilka minut przed końcem inauguracyjnej odsłony, sprytnym strzałem podcinką podwyższył na 2:0.

Wikingowie nie odpuszczają

Początek drugiej połowy to chwilowe przejęcie inicjatywy przez wiceliderów tabeli, czego jednak ekipa Miłosza Karskiego nie potrafiła wykorzystać. Tymczasem w odpowiedzi mistrzowie Bytomia strzelili trzeciego gola i wydawało się, że wkrótce może być „po meczu”.
Na szczęście dla widowiska, Walhalla zdobyła w końcu kontaktowego gola, kiedy to perfekcyjny rzut rożny Karskiego zamienił na bramkę Dawid Rother.
Niestety dla Wikingów, prowadzone w bardzo szybkim tempie początkowe minuty po przerwie na tyle nadszarpnęły kondycyjnie Czarno-Żółtych, że znowu do głosu doszedł Rozbark. Lider bytomskich rozgrywek, prowadzony do boju przez świetnie rozgrywającego piłkę Leszka Leguta, przycisnął rywali i po kilku spektakularnych akcjach odskoczył przeciwnikom na 6:1.
W tym właśnie czasie pięknego gola strzelił wspomniany Legut, z bliska pokonując bardzo inteligentnym uderzeniem, świetnie dysponowanego przez cały mecz bramkarza Walhalli – Arkadiusza Wachlarza.

Rozbark strzela także ostatnią

Strata aż sześciu bramek bynajmniej nie podziałała na Wikingów deprymująco. Ambitni piłkarze Walhalli postawili wszystko na jedną kartę, zaatakowali mistrzów na całym boisku, przycisnęli i zaskoczony Rozbark pogubił się wówczas w defensywie.
Stąd kolejne dwa gole Rothera oraz przepiękny strzał Rafała Dyłki w samo okienko bramki strzeżonej przez Oskara Radkiewicza.
Na odrobienie większej ilości strat zabrakło już zespołowi Karskiego czasu. W ostatniej akcji meczu, prowadzący wciąż (6:4) team w niebiesko-białych koszulkach, dobił pretendentów do mistrzowskiego tytułu, strzelając siódmego gola, po rzucie rożnym. Chwilę później mecz dobiegł końca.
Podsumowując tą konfrontację na pewno zwycięstwo Rozbarku należy uznać za zasłużone. Faworyt nie zawiódł, zgarnął trzy punkty i umocnił się na czele klasyfikacji. Nie zawiedli jednak również Czarno-Żółci. Zagrali tak jak potrafią – z maksymalnym zaangażowaniem, futbolowym „zębem” i po raz kolejny udowodnili, że są naprawdę silnym zespołem.
Obyśmy jak najczęściej mogli być świadkami takich właśnie pojedynków w ramach wszystkich lig Nike Playarena w całej Polsce.

1. Arkadiusz Wachlarz  (1 asysta)
2. Marek Garbaciak
4. Miłosz Karski  (1 asysta)
5. Damian Gorel  (1 asysta)